یک عقابی استپی که به ایران پرواز کرده پروژه تحقیقاتی متخصصان پرنده شناسی سیبری را به دلیل هزینه بالای ارسال پیامک ورش***ت کرد.

این پژوهشگران مهاجرت عقاب‌های استپی را با دستگاه‌های موقعیت یاب دنبال می‌کنند این دستگاه‌ها اطلاعات گردآوری شده را با پیامک به مرکز تحقیقات ارسال می‌کنند.

در این پژوهش سیزده عقاب زیر نظر بودند اما عقابی که به ایران پرواز کرد باعث ورش***تگی پروژه تحقیقاتی شد چرا که پول پیامک‌هایش خیلی زیاد شد.

اکنون این دانشمندان برای تامین بودجه طرحی را به نام "به تلفن همراه عقاب پول بفرست" راه‌انداخته‌اند. "شبکه مطالعه و محافظت پرندگان شکاری" روسیه، مهاجرت عقاب‌های استپی را زیرنظر دارد که در معرض انقراضند. هدف از این تحقیق ردیابی مسیرهای اصلی مهاجرت عقاب‌های استپی و شناسایی خطرات است.

پرندگان این پروژه همگی مجهز به فرستنده هستند و هر روز اطلاعات حرکت آنها با پیامک برای محققان ارسال می‌شود.

یلنا اشنایدر، عضو این شبکه به بی‌بی‌سی گفت: "عقاب‌ها برای زمستان به جاهای دیگر پرواز می‌کنند، در راه با انواع خطرات روبرو می‌شوند نظیر کابل‌های برق، افراد مسلح، انواع سم و طعمه‌های مسموم، تله و خطرات دیگر. اصل کار ما این است که ببینیم عقاب‌ها از چه مسیرهای مهاجرتی می‌کنند و با تمرکز بر این مسیرها مراقب باشیم خطری این پرنده‌ها را تهدید نکند." عقاب‌های استپی معمولا تابستان را در روسیه یا قزاقستان می‌گذرانند و برای زمستان به عربستان سعودی، پا***تان و هند پرواز می‌کنند و گاه در ایران، تاجی***تان یا افغانستان توقف کوتاهی می‌کنند.

اما امسال پرنده‌شناسان با مشکل روبرو شدند، پرندگانی که برای مهاجرت زمستانی از آسمان قزاقستان پرواز کردند به شبکه موبایل وصل نشدند و پیامک‌هایشان ارسال نشد. عقاب‌ها در ساعات روز روشن هر ساعت یک پیامک می‌فرستند.

یک عقاب به نام مین به ایران پرواز کرد و پیامک‌هایش در قزاقستان ارسال نشد و وقتی وارد ایران شد، تمام پیامک‌های ارسال‌نشده ناگهان فرستاده شد.

قیمت یک پیامک در ایران معادل ۴۹ روبل روسیه است و به گفته خانم اشنایدر قیمت پیامک‌های این عقاب روزی هفت هزار روبل شد.

این اتفاق باعث شد بودجه سالانه ردیابی مهاجرت عقاب‌ها با پیامک در ۹.۵ ماه تمام شود.

خانم اشنایدر می‌گوید کاش عقاب‌هایی که به کشورهایی پرواز کردند که پیامک گران است، از عقابی به نام آینا درس می‌گرفتند.

این عقاب قبل از آن که از طریق فضای ایران، عراق و عربستان سعودی به مصر پرواز کند وارد روسیه شد و در آن جا داده بیش از یک میلیون پیامک آن با قیمت دو روبل تخلیه شد.

اکانت اینستاگرام BBC NEWS فارسی


یک عقابی استپی که به ایران پرواز کرده پروژه تحقیقاتی متخصصان پرنده شناسی سیبری را به دلیل هزینه بالای ارسال پیامک ورش***ت کرد. این پژوهشگران مهاجرت عقاب‌های استپی را با دستگاه‌های موقعیت یاب دنبال می‌کنند این دستگاه‌ها اطلاعات گردآوری شده را با پیامک به مرکز تحقیقات ارسال می‌کنند. در این پژوهش سیزده عقاب زیر نظر بودند اما عقابی که به ایران پرواز کرد باعث ورش***تگی پروژه تحقیقاتی شد چرا که پول پیامک‌هایش خیلی زیاد شد. اکنون این دانشمندان برای تامین بودجه طرحی را به نام "به تلفن همراه عقاب پول بفرست" راه‌انداخته‌اند. "شبکه مطالعه و محافظت پرندگان شکاری" روسیه، مهاجرت عقاب‌های استپی را زیرنظر دارد که در معرض انقراضند. هدف از این تحقیق ردیابی مسیرهای اصلی مهاجرت عقاب‌های استپی و شناسایی خطرات است. پرندگان این پروژه همگی مجهز به فرستنده هستند و هر روز اطلاعات حرکت آنها با پیامک برای محققان ارسال می‌شود. یلنا اشنایدر، عضو این شبکه به بی‌بی‌سی گفت: "عقاب‌ها برای زمستان به جاهای دیگر پرواز می‌کنند، در راه با انواع خطرات روبرو می‌شوند نظیر کابل‌های برق، افراد مسلح، انواع سم و طعمه‌های مسموم، تله و خطرات دیگر. اصل کار ما این است که ببینیم عقاب‌ها از چه مسیرهای مهاجرتی می‌کنند و با تمرکز بر این مسیرها مراقب باشیم خطری این پرنده‌ها را تهدید نکند." عقاب‌های استپی معمولا تابستان را در روسیه یا قزاقستان می‌گذرانند و برای زمستان به عربستان سعودی، پا***تان و هند پرواز می‌کنند و گاه در ایران، تاجی***تان یا افغانستان توقف کوتاهی می‌کنند. اما امسال پرنده‌شناسان با مشکل روبرو شدند، پرندگانی که برای مهاجرت زمستانی از آسمان قزاقستان پرواز کردند به شبکه موبایل وصل نشدند و پیامک‌هایشان ارسال نشد. عقاب‌ها در ساعات روز روشن هر ساعت یک پیامک می‌فرستند. یک عقاب به نام مین به ایران پرواز کرد و پیامک‌هایش در قزاقستان ارسال نشد و وقتی وارد ایران شد، تمام پیامک‌های ارسال‌نشده ناگهان فرستاده شد. قیمت یک پیامک در ایران معادل ۴۹ روبل روسیه است و به گفته خانم اشنایدر قیمت پیامک‌های این عقاب روزی هفت هزار روبل شد. این اتفاق باعث شد بودجه سالانه ردیابی مهاجرت عقاب‌ها با پیامک در ۹.۵ ماه تمام شود. خانم اشنایدر می‌گوید کاش عقاب‌هایی که به کشورهایی پرواز کردند که پیامک گران است، از عقابی به نام آینا درس می‌گرفتند. این عقاب قبل از آن که از طریق فضای ایران، عراق و عربستان سعودی به مصر پرواز کند وارد روسیه شد و در آن جا داده بیش از یک میلیون پیامک آن با قیمت دو روبل تخلیه شد.


نرخ تعامل : %0.01
40113 1142
21:07:28 - 98/08/03

دانلود فایل

دیگر پست های BBC NEWS فارسی


None
bbcpersian

وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که با همکاری وزارت خارجه این کشور مکانیسمی ایجاد می‌کند تا به شفافیت مالی و اقدامات احتیاطی در خصوص معامله اقلام انسان‌دوستانه با ایران، از جمله غذا و دارو، کمک کند. آمریکا با متهم کردن ایران به پشتیبانی مالی تروریسم و

26380 494
None
bbcpersian

فرانسه استفاده از دوچرخ‌های برقی (اسکوتر) را محدود کرد فرانسه قوانینی در مورد دوچرخ‌های برقی (اسکوتر) وضع کرده است. منتقدان می‌گویند شهرهای این کشور انباشته از این وسیله شده است. از روز شنبه راندن این دوچرخ‌ها را در پیاده‌روها به جز در مناطق تعیین شده و

24658 206
None
bbcpersian

شواهد بسیاری وجود دارد که جوانان چیزهای زیاد از فیلم‌های *** یاد می‌گیرند. خیلی از آن‌ها فکر می‌کنند واقعیت رابطه جنسی،‌ شبیه فیلم‌های *** است. *** به‌ صورت سنتی الگویی است که توسط مردان، برای مردان ساخته شده و در تمرکز چندانی بر لذت زنان نمی‌شود. این وی

62580 1588
None
bbcpersian

دستکم ۵ نفر در خشونت‌های امروز در عراق کشته شدند. معترضان همچنین ساختمان‌های ***تی را در شهر ناصریه به آتش کشیدند. بر اساس گزارش‌ها دو نفر در شهر بغداد کشته شدند. نیروهای ا***تی عراق با گاز اشک آور به معترضانی که قصد وارد شدن به ساختمان های ***تی در منطق

26121 531
None
bbcpersian

گروه موسیقی پرطرفدار کولدپلی در یک آگهی فهرستی از آهنگ‌های آلبوم جدیدشان "زندگی روزمره" رونمایی کرده‌اند که بین آنها یک کار هم با نام "بنی‌آدم" به چشم می‌خورد. این اثر بر مبنای شعر سعدی شیراز با مضمون "بنی آدم اعضای یکدیگرند/ یک پیکرند که در آفرینش ز یک

23317 405
None
bbcpersian

خبرگزاری رویترز از بیروت گزارش داد که گروهی از طرفداران حزب الله لبنان در حالیکه لباس های سیاه بر تن داشتند به تظاهرات مسالمت آمیز مردم هجوم بردند و با آنها و پلیس ضد شورش لبنان درگیر شدند. حسن نصر الله، رهبر حزب الله در سخنرانی خود امروز از هوادارانش خو

28655 831