انواع بلاک شدن در اینستاگرام به همراه راه حل

انواع بلاک شدن در اینستاگرام به همراه راه حل

تو این مقاله میخایم انواع بلاک شدن حساب کاربری تو اینستاگرام رو به همراه دلایل و راه حلهای رفع اونها خدمتتون آموزش بدیم پس با ما همراه باشید...

 

نوع اول : خطای youre temporarily blocked

این پیغام به معنی بلاک شدن حساب کاربری شما بصورت موقت می باشد. (به طور موقت temporarily=)  تصویر پایین نمونه ی این نوع خطا با پیغامی که میدهد را نشان میدهد.

اکشن بلاک در اینستاگرام

                            

دلایل بلاک شدن موقت حساب شما توسط اینستاگرام :

یکقرار دادن تبلیغات در قسمت کامنتها یا ارسال پیغام دایرکت یا کامنت با محتوای تکراری

دو  :  ارسال تصاویر و ویدیوهای با مضامین حاوی خشونت، کلمات رکیک یا تصاویر عریان

سه  :  ارسال بیش از حد پیغامهای دایرکت

چهار  : فحاشی و استفاده از کلمات توهین آمیز

پنج  :  استفاده از اینستاگرام بر روی چند گوشی و با چندین آی‌پی متفاوت در طول مدت کوتاه (سعی کنید مدام ای پی خودتون را تو اینستاگرام عوض نکنید از تایید دو مرجله ای استفاده کنید که اینستاگرام روی فعالیت شما حساس نشود.)

شش  : در مدت کوتاهی بیش از حد تصاویر را لایک کرده یا افراد زیادی را فالو کرده‌اید و از طرف اینستاگرام محدود شده‌اید البته اینستاگرام برای این مورد استثنا قرار داده است و بعد از 12 ساعت از بلاک در می آید

هفتم : ارسال دایرکت به افراد مختلف : اگر شما به افراد مختلفی پیغام دایرکت ارسال کنید (مخصوصا دایرکت با محتوی یکسان) و اون افراد از پیغام دایرکت شما رضایت نداشته و گزینه ی    decline   را بزنند باعث میشه شما بلاک بشید.

هشتم : اگر کاربرانی پیغامهای شما را در زیر یک پست ریپورت کند(ریپورت کردن کامنتهای شما)این موضوع هم می تواند موجب بلاک شدن حساب کاربری شما شود.

 

هرزنامه و کلاه برداری 


دلیل های بالا و یا دلیل های شخصی شما با یک کاربر دیگر باعث بلاک شدن می شود

 

منظور از جمله بالا این است که یک کاربر دیگر منصفانه یا غیر منصفانه توسط چند نفر از دوستان خود در تایم کمی شما را بلاک کنند.

 

توضیح راه حل خروج از بلاک در مواردی که توسط خود  اینستاگرام یا توسط کاربران اینستاگرام بلاک شده اید.

-------------------------------------------------

راه حل اول ) راه حل خروج از بلاک در مواردی که توسط خود اینستاگرام بلاک شده اید.

بیشترین مورد بلاک در اپلیکشین اینستاگرام توسط خود برنامه می باشد که خودتون باعثش شدید و راه حل آنها بدین شرح می باشد


قرار دادن یک پست در اینستاگرام و در خواست از کاربران و فالوینگ هاتون که برای شما کامنت انگلیسی قرار بدهندکه اینستاگرام متوجه بشه که شما بد افزار و اسپم نیستید و فعال هستید

 

استفاده از عکسهایی مانند عکس زیر که احتمالا قبلا از این موارد دیده باشید.

 راه حل دوم ) راه حل خروج از بلاک در مواردی که توسط خود اینستاگرام بلاک شده اید.

 تغییر ایمیل ثبت شده در اکانت خود

اینستاگرام خودتون را باز کنید از پروفایل گزینه EDIT YOUR PROFILE را انتخاب کنید

در قسمت PRIVTE INFORMATION شما میتوانید ایمیل و یا شماره تلفن خود را وارد کنید و یا در صورتی که قبلا آن را وارد کرده اید ویرایش کنید .

برای ایمیل علامت پاکت نامه و برای وارد کردن شماره تلفن گزینه Enter your phone number را انتخاب کنید

توجه کنید که بعد از وارد کردن ایمیل و یا شماره تلفن خود به ایمیل یا شماره ای که وارد کرده اید یک پیام ارسال می شود که در پیام یک لینک قرار دارد که شما باید لینک را باز کنیدتا ایمیل و یا شماره شما در برنامه ثبت شود در صورتی که لینک را باز نکنید کار شما بی فایده خواهد بود .

بلاک شدن از طریق کاربران اینستاگرام


به دلایل شخصی در اینستاگرام شما توسط یک نفر بلاک شده اید و چندین کاربر شما را بلاک کرده اند که برای خارج شدن بلاک از این طریق باید مراحلی را طی کنید
اول باید بفهمیم چه کسی و کسانی ما را بلاک کرده اند و برای فهمیدن 
آیا در گذشته اکانت و عکس‌های کسی را در اینستاگرام خود می‌دیدید ولی چند وقتی است که از او خبری نیست؟ آیا شک کردید که او شما را Unfollow یا Block کرده باشد ؟
 
سرویس‌هایی مثل اینستاگرام اجازه‌ی چک کردن همچین موردی را به شما نخواهند داد. ولی نگران نباشد، هنوز هم راه‌هایی برای پیدا کردن جوابتان وجود دارد

بعد از اینکه از روشهای زیر فهمیدید چه کس یا کسانی شما را بلاک کرده اند شاید بتوانید با صحبت کردن با او، ایشان را از این کار منصرف کنید.

 

 -1اگر شک دارید کهشخص خاصیشما را در اینستاگرام بلاک کرده، در مرحله اول سعی کنید اکانت او را در صفحه جست‌و‌جوی اینستاگرام، جست‌و‌جو کنید. اگر مطمئن هستید که نام اکانت او را درست وارد کردید ولی اسم او و اکانت او ظاهر نشد، احتمالا بلاک شده اید

 - 2 سعی کنید او را follow کنید.

اگر شخص خاصی را قبلا فالو می‌کردید ولی اکنون باید دوباره او را فالو کنید احتمالا جواب مثبت است و او شما را بلاککرده.

اگر می‌توانید وارد صفحه او در اینستاگرام شوید ولی با انتخاب گزینه Follow هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد، یا اینکه وقتیFollow را انتخاب می‌کنید عبارت Following ظاهر می‌شود ولی وقتی چند دقیقه بعد به صفحه او دوباره سر میزنید با زهم گزینه Follow ظاهر می‌شود نه Following، شما متاسفانه بلاک شده‌اید

 - 3 در لیست کسانی که در اینستاگرام آن‌ها را دنبال می‌کنید به دنبال اسم او بگردید. آیا اسم او وجود ندارد؟ یا او شما را فقط از لیست دنبال‌کنندگانش حذف کرده یا بلاکتان کرده

 - 4او را Mention  کنید

اگر احساس می‌کنید که او شما را بلاک کرده ولی این بلاک کردن صرفا از روی اشتباه یا یک تصادف بوده، به او تلنگری بزنید. زیر یکی از عکس‌هایی که ارسال می‌کنید او را Mention کنید.

به این صورت که ابتدا یک علامت @ و سپس اسم اکانت آن شخص را وارد کنید. مثلا اینجوری: [email protected]

اینستاگرام به طور اتوماتیک لیست کسانی که شخص را Mention میکنند برای او خواهد آورد. اگر شما را ببیند و بلاککردن شما صرفا یک تصادف بوده باشد، احتمالا شما را آنبلاک خواهد کرد.

 - 5 یک اکانت دیگر بسازید

در برنامه اینستاگرام از پایین سمت راست صفحه گزینه Profile و سپس Settings و بعد از آن گزینه Log out را انتخاب کنید. حالا یک اکانت جدید بسازید. اگر با این اکانت می‌توانید او را فالو کنید ولی با اکانت اصلی خود نمیتوانستید، شمابلاک هستید

 

برای جلوگیری از بلاک شدن چکار کنیم؟

جواب کوتاه به این سوال اینه که مث رباتها و اسپمرها رفتار نکنیم...

اما چگونه :

معمولا فعالیت اسپمرها و رباتها به این صورت است که یک اکانت میسازند و بعضی از آن‌ها چند پست را ارسال می‌کنند(البته اغلب آن‌ها این کار را هم نمی‌کنند) و سپس شروع به Follow کردن تعداد زیادی از افراد می‌کنند و زیر پست‌های آن‌ها کامنت درج می‌کنند که اغلب این کامنت‌ها به دلیل این‌که محتوای تبلیغاتی دارند بایک متن خاص و بدون تغییر به تعداد زیادی از صفحه‌ها ارسال می‌شوند.اگر شما هم این کارها را انجام دهید(ارسال کامنت تکراری) احتمال بلاک شدن خود را افزایش می دهید.

ترفند‌هایی که کمک می‌کنند با چنین محدودیت‌هایی مواجه نشویم

1 - اگر تازه به شبکه‌ی اینستاگرام پیوسته‌اید،‌شروع به Follow کردن و ارسال کامنت و لایک کردن به‌صورت پشت‌ سر‌هم و غیر طبیعی نکنید. سعی کنید رفتاری شبیه به یک اسپمر نداشته باشید. در بدو ورود به اینستاگرام سعی کنید عکس‌ها و مطالب خود را پست کنید و در فالو کردن عجله نکنید.

 

2 - پروفایل خود را تکمیل کنید. یک اسپمر معمولا تمایلی به کامل کردن پروفایل خود ندارد. سعی کنید شما مثل او نباشید! برای پروفایل خود عکس قرار دهید و قسمت‌های مختلف آن را کامل کنید و یک بیوگرافی هرچند کوتاه از خود قرار دهید.

ضمنا اتصال اینستاگرام خود به فیسبوک و ثبت ایمیل و شماره تلفن نیز جهت جلوگیری از بلاک شدن موثر است.

 - 3 روند ارسال کردن پست‌هایتان را قطع نکنید. سعی کنید به طور مداوم پست ارسال کنید نه اینکه تعداد زیادی را به یکباره ارسال کنید. حتما لازم نیست که هر روز چند پست ارسال کنید ولی حداقل 2 پست در هفته می‌تواند کافی باشد.

 

4- بیش از حد لایک نکنید. گفته میشود که حد مجاز لایک کردن 350 عدد در هر ساعت است ولی توصیه‌ی اکید میشود که حتی به این عدد نزدیک هم نشوید. سعی کنید خیلی کمتر از این‌ها لایک کنید

 -5افراد را بدون وقفه Follow نکنید. در این مورد هم گفته شده که حد مجاز 20 فالو در یک ساعت است ولی باز هم توصیه می‌کنیم به این یکی هم زیاد نزدیک نشوید! افراد را پیوسته و به مرور زمان فالو کنید و البته توجه کنید که نهایتا قادر به فالو کردن 7500 نفر هستید.

 -6 کامنت‌های یکسان برای افراد مختلف ارسال نکنید. اگر چنین کاری را انجام دهید الگوریتم‌های اینستاگرام شما را به عنوان یک اسپمر خواهند شناخت که مدام در حال ارسال تبلیغات خود به این‌و‌آن هستید! چنین خطایی ممکن است شما را از از کامنت گزاشتن محروم کند.

 - 7 افرادی را که جزو فالورهای شما نیستند را Mention نکنید. با انجام چنین عملی ممکن است شما به عنوان یک اسپمر شناخته شوید. همچنین حتی اگر افرادی که فالور شما هستند را می‌خواهید Mention کنید، نباید این تعداد در هر کامنت بیشتر از 5نفر باشد.

 8 از رباتها استفاده نکنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صفحه #اکشن_بلاک (action_blocked) چیست و چرا برای من نشان داده می شود ؟ این صفحه هشداری از سمت اینستاگرام است و به شما هشدار می دهد که احتمالا یکی از موارد زیر در مورد پیج شما اتفاق افتاده است :

یک ) ریپورت شدن پیج شما توسط افراد مختلف (اگر بیشتر تکرار شود ممکن است برای شما مسئله ساز شود.)

دو) یا تعداد افراد زیادی را در تایم کم لایک یا فالو انفالو (استفاده از ربات) کرده اید.

چکار کنم؟ هیچی مدتی صبر کنید تا از بلاک خارج بشید. و سعی کنید رویه ی سابق را جهت مدیریت پیجتون ادامه ندید و به دو تا نکته ی بالا هم توجه کنید. براتون آرزوی موفقیت داریم...

 

دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام

اینستاگرام معمولا زمانی حساب کاربری شما را بلاک می‌کند که یکی از موارد زیر رخ داده باشد:

·         فالو یا آنفالو شدن بیش از حد توسط کاربران مختلف

·         استفاده از اپلیکیشن‌های ثالث برای افزایش لایک یا افزایش فالوور

·         گذاشتن کامنت‌های تکراری در زیر پست‌های مختلف

·         لایک کردن تعداد زیادی پست در یک بازه زمانی کوتاه

 

 

 

 

 

روش‌های حل مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام

 

 -1 تغییر آدرس IP یا تغییر سرویس‌دهنده اینترنتی

زمانی که اینستاگرام شما را مسدود می‌کند، در واقع جلوی آدرس آی پی شما را گرفته است. اولین راه حلی که برای دور زدن این محدودیت به کاربران پیشنهاد می‌شود، تغییر سرویس‌دهنده اینترنتی است. برای مثال اگر از اینترنت خانگی و ثابت استفاده می‌کنید، آن را تغییر داده و به اینترنت گوشی خود متصل شوید.

2  -توقف فعالیت‌ها به مدت یک یا دو روز

اگر مشکل شما حل نشد بهتر است تمامی فعالیت‌های خود در اینستاگرام اعم از فالو، آنفالو، لایک و کامنت گذاشتن را به مدت 24 تا 48 ساعت متوقف کنید و پس از آن مجددا وارد حساب کاربری خود شوید.

 -3 اتصال اکانت اینستاگرام به شبکه‌های اجتماعی مختلف

همان‌طور که گفته شد، زمانی اینستاگرام اقدام به مسدودسازی اکانت شما می‌کند که به اسپم بودن فعالیت‌های آن مشکوک شده باشد. برای همین باید بتوانید هویت خود را ثابت کنید. برای این کار، حتما اکانت اینستاگرام خود را به شبکه‌های اجتماعی مختلف متصل کنید. به این صورت، واقعی بودن حساب کاربری شما تایید خواهد شد و مشخص می‌شود که اکانت شما جعلی نیست.

 - 4عدم استفاده از اپلیکیشن‌های ثالث مرتبط با اینستاگرام

اپلیکیشن‌های ثالث که برای افزایش لایک و فالوور مورد استفاده قرار می‌گیرند مورد تایید اینستاگرام نیست و در صورت استفاده از آن‌ها، ممکن است توسط اینستاگرام بلاک شوید. بنابراین بهتر است تمامی این برنامه‌های ثالث را حذف کنید.

5  - گزارش مشکل به اینستاگرام

اگر اعتقاد دارید که اینستاگرام به اشتباه شما را بلاک کرده، می‌توانید این موضوع را گزارش داده و درخواست بررسی کنید. برای این کار وارد سه نقطه‌ی بالای صفحه شوید و گزینه Report a Problem را انتخاب کنید. در کادر باز شده نیز بر روی Report a Problem کلیک کنید.

 

آخرین بروزرسانی 1398/03/05


توسط مهدی عزیزی
MBA مهندس صنایع _ عاشق دیجیتال مارکتینگ وجهت مشاهده اطلاعات پیج خود ثبت نام کنید و گزارش کاملی از پیج خود دریافت کنید


اطلاعات بیشتر


ارسال نظر

Masi zarei
سلام، من ٥ روزه كه بلاك شدم از طرف اينستا ، چون در يك روز تعداد زيادي رو فالو كردم فك كنم ١٠٠٠ نفر كن خيلياشون پريوت بودن، و كم كم درخواست فالو رو قبول ميكنن، الان ٥ روزه كه بلاكم از طرف اينستا و هيچ فعاليتي نميتونم بكنم ، همه ترفندارو هم رفتم پيام هم فرستادم براي اينستاكرام ولي تاثيري نداشته، چه كار كنم الان ؟!
پاسخ ارسال شده در: 98/07/16
شکوفه
درست شد مشکلتون؟اگه آره چن روز طول کشید؟کار خاصی کردبن؟
پاسخ ارسال شده در: 99/02/13
شکوفه
درست شد مشکلتون؟اگه آره چن روز طول کشید؟کار خاصی کردبن؟
پاسخ ارسال شده در: 99/02/13

مطالب مرتبط