20 آمارشگفت انگیز در مورد اینستاگرام برای استارتاپها و کسب وکارهای کوچک

20 آمارشگفت انگیز در مورد اینستاگرام که صاحبان کسب و کار کوچک باید بدانند

20 آمارشگفت انگیز اینستاگرام که  صاحبان کسب و کار کوچک و استارتاپها باید بدانند.

 

بزرگی گفته : یک عکس گویاتر از هزار کلمه است این جمله دقیقا در مورد اینستاگرام صدق می کند.

این شبکه اشتراک گذاری ویدئو و عکس ساده ، به سرعت و بطورباورنکردنی در حال افزایش محبوبیت و اعتبار است. اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک فرصت های مقرون به صرفه ای برای تعامل با مخاطبان ایجاد کرده و همچنین اینستاگرام فرصت هایی ناب برای رسیدن به مشتریان جدید و رشد نام تجاری کسب و کارها فراهم آورده است.

لطفا با من همراه باشید تا با هم 20 آمار شگفت انگیز اینستاگرام را که هر صاحب کسب و کار کوچک باید از آنها آگاه باشد. را بررسی کنیم .

 

 

1 - تعداد دانلود موفق اپلیکیشن اینستاگرام در گوگل پلی از مرز یک میلیارد عبور کرده است.

فقط تعداد  دانلود اپلیکشین اینستاگرام آن هم از طریق گوگل پلی از مرز یک میلیارد نصب موفق نیز گذشته است پلتفرمی که  برای به اشتراک گذاری عکس و ویدیو بسیار محبوب می باشد و این پلتفرم فرصت های بزرگ برای کسب و کارهای کوچک را از طریق تعامل با مشتریان و دستیابی آسان به مشتریان فراهم می کند

 

2- 50 درصد از افراد در رده ی سنی 13تا 19 ساله کاربران اینستاگرام می باشند!

اگر جامعه هدف کسب و کار شما  افراد در رده ی سنی 13 تا 19 ساله می باشند شما احتمالا علاقه مند خواهید خواهید بود به یادگیری در مورد این جامعه ی هدف 50 درصدی فعال در اینستاگرام

 

 

3- اینستاگرام دارای 500 میلیون کاربر روزانه است

با وجود 500 میلیون کاربر روزانه شبکه اجتماعی اینستاگرام  برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و دسترسی به مشتریان احتمالی روز به روز، آسان تر می شود.

 

4-از سال 2017 هزینه های سرمایه گذاری بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام بیش از چهار برابر شده است.

تحقیقات gig economy marketplace Fiverr نشان می دهد سرمایه گذاری انجام شده توسط فریلنسرها و کسب وکارهای کوچک بر روی ایستاگرام بیش از چهار برابر شده است

 

5-استوری های اینستاگرام (instagram storeis) دارای 200 میلیون کاربر فعال روزانه فعال است

هنگامی که قابلییت استوری توسط شرکت اینستاگرام راه اندازی شد به سرعت توسط کاربران مورد استقبال قرار گرفت و به 200 میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است.استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام به کسب و کارهای کوچک کمک می کند تاپیامهایی را ارسال کنند که بیش از حد طولانی است و فقط به یک عکس محدود نمی شود علاوه بر این  استوری اینستاگرام به شما اجازه افزودن لینک های وب سایت یا دیگر شبکه های اجتماعیتان را  می هد .

 

 

6  - نیمی از کاربران اینستاگرام یک کسب و کار را دنبال می کنند

آمار دیگری که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد این است که 50 درصد کاربران اینستاگرام یک کسب و کار را دنبال می کنند

 

7-اینفلوئنسر اینستاگرام دارای بازاری به ارزش یک میلیارد دلار است.

با توجه به فرصت های بازاریابی پدید آمده در اینستاگرم تبلیغ کنندگان و صاحبان کسب و کارها پولهای زیادی را برای اینفلوئنسرهای اینستاگرام خرج می کنند . در سال 2017، بازار اینفلوئنسرها در اینستاگرام معادل 1.07 میلیارد دلار بوده است.

 

8  - بیش از نیمی از جوانان در امریکا از اینستاگرام استفاده می کنند.

(اشاره به آمار کارابران اینستاگرام در ایران با توجه به مقاله هوت سویت - با توجه به مقاله ی منتشر شده ی سایت هوت سویت در سال 2018  - تعداد کاربران اینستاگرام در ایران بیش از 24 میلیون کاربر می باشد که به عبارتی حدود 29 درصد از کل جمعیت ایران در اینستاگرام عضو هستند که از این تعداد 45 درصد از آنها را بانوان و 55  درصد از آن را آقایان تشکیل میدهد. )

 

9-کاربران اینستاگرام در هر روز بیش از 4.2 میلیارد پست را لایک می کنند

 

10-نرخ تعامل کاربران اینستاگرام بیشتر از فیسبوک است.

رسانه های اجتماعی ذاتا تعاملی هستند و  کسب و کارهای کوچک را قادر می سازد تا با مشتریان ارتباط برقرار کنند و درهیچ روش بازاریابی دیگری مشتریان آنقدر آسان قابل دسترس نیستند اگر شما به دنبال همکاری مطلوب با مشتریان هستید . د رضمن باید بدانید که فالورهای اکانتهای اینستاگرام 58 بار بیشتر از فیسبوک می باشد.

 

11-پست کردن یک ویدئو در ساعت 9 بعد از ظهر بیشترین نرخ تعامل (engagement) را دارد.

اگر در Instagram فعال هستید و میخواهید تعامل بیشتری برای کسب و کارتان داشته باشید، علاقه مند خواهید بود که بدانید انتشار یک ویدئو در ساعت 9 بعد از ظهر نرخ تعامل کاربران را 34 درصد  بیشتر می کند (این آمار جهانی می باشد ما در سوشیالو سعی داریم بهینه ترین زمان انتشار پست را برای هر حوزه ی فعال در اینستاگرام بصورت منحصر و مختص کاربران ایرانی منتشر کنیم شما می توانید با ثبت ایمیل خود در قسمت ثبت نام سایت از این آمارها اطلاع یابید)

 

 

12 - اینستاگرام کاربرانش را به مشارکت منظم با برندها  ترغیب می کند.

اینستاگرام نه تنها کاربرانش را به مشارکت  منظم با برندها تشویق می کند بلکه اینستاگرام سعی در نظم دادن به این ارتباط هم دارد.68 درصد از کاربران اینستاگرام بطور منظم با برندها تعامل میکنند این عدد برای کاربران فیسبوک 32 درصد است.

 

 

13- میلیونها سرچ در مورد اینستاگرام در گوگل انجام میشود

میخواهید به راحتی در صفحات نتایج Google دیده شوید؟تحقیقات آماری نشان می دهد 16600000 مرتبه در ماه کلمه "instagram" سرچ می شود. این بدین معنی است که شما فقط با یک  ثبت نام ساده در  Instagram می توانید در نتایج آنلاین دیده شوید.

 

14- نرخ رشد ثبت نام در اینستاگرام بشدت در حال افزایش است

اینستاگرم یک نرخ رشد شگفت انگیز دارد را در سال 2017 تجربه کرد این شرکت در طی شش ماه به 100 میلیون کاربر جدید رسید.با چنین نرخ رشد شگفت انگیزی شما به سادگی نمیتوانیداین قدرت اینستاگرام را نادیده بگیرید.

 

15-میلیون ها عکس و فیلم بصورت روزانه به اینستاگرام اضافه می شود.

آیا می دانستید که 95 میلیون عکس و فیلم هر روز در اینستاگرام بارگذاری می شوند؟ در نتیجه، اگر تصاویر و ویدیوهای برند تجاری خود را به طور منظم به Instagram اضافه نکنید . شما از رقبای باهوش خود در رسانه های اجتماعی عقب خواهید ماند.

 

16 - بیش از نیمی از شرکت های کوچک از Instagram استفاده می کنند

طبق نظر سنجی Clutch 2017 Small Business Social Media Survey  52درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک از اینستاگرام استفاده می کنند با در نظر گرفتن این نکته اگر شما هم جزو 48٪ از کسب و کارهای کوچک هستید که از اینستاگرام برای به اشتراک گذاری تصویر محبوب استفاده نمی کنند شما بصورت جدی عقب تر از رقبایتان در گرفتن سهمتان از بازاریابی هستید

 

17 - بسیار از کاربران اینستاگرام وضع مالی خوبی دارند (deep pockets)

طی مطالعه صورت گرفته توسط Pew Research Center    نشان می دهد که بسیاری از کاربران اینستاگرام وضع مالی خوبی دارند.

31 درصد از افرادی که از اینستاگرام استفاده می کنند درآمد بالای 75000 دلار در سال دارند.

32 درصد درآمدی بین 50000 تا 74999 هز ار دلار در سال دارند.

32 درصد نیز درآمدی بین 30000 تا 49000 در سال دارند.

با توجه به نفوذ بسیاری از Instagrammers، مطمئنا معقول است که برندها  بتوانند محصولات و خدمات خود را در این شبکه اجتماعی رشد دهند.

 

18- در حدود 70٪ از Instagrammers  نام تجاری شرکتها را در Instagram  جستجو می کنند.

 

19 - از هر ده هشتگ موجود در اینستاگرام  هفت عدد از آن متعلق به برندهاست.

از هر ده هشتگ موجود در اینستاگرام هفت عدد آن متعلق به برندهاست. در اینستاگرام هشتگها به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می شوند اگر کسب و کار شما تا الان از هشتگ ها استفاده نکرده پس زمان شروعه (ما برای راحتی شما  طی مقاله ای 24 نکته ی  اساسی مربوط به هشتگ گذاری در اینستاگرام را آموزش دادیم.)

 

20-اینستاگرام دارای بیش از 800 میلیون کاربر در سراسر جهان است.

اگر شما تصمیم جدی برای حضور کسب و کار خود در سراسر جهان را دارید اینستاگرام با 800 میلیون کاربر فعال در سرتاسر جهان پلتفرمی موثر برای معرفی برند تجاری خود در سراسر جهان است.

منبع مقاله

 

 

آخرین بروزرسانی 1397/09/10


توسط مهدی عزیزی
MBA مهندس صنایع _ عاشق دیجیتال مارکتینگ و

ارسال نظر


مطالب مرتبط